Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış

Eros, Eros krem, Eros geciktirici, Eros kremi, Eros geciktirme kremi, Eros geciktiriciler

Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış

DİĞER GECİKTİRİCİ ÜRÜNLER

Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış

Aşkın Sağlık Açısından Şaşırtıcı Faydaları

“Birine aşık olmam lazım” diye seslendirdi Beatles, doğru anladılar. Sevgi ve sağlık şaşırtıcı yollarla iç içe geçmiş durumda. İnsanlar bağlantı için kablolanmaktadır ve iyi ilişkiler kurduğumuz zaman , ödüller çok fazladır.

İnsan İlişkileri Ansiklopedisinin editörlerinden Harry Reis, “Yeni bir romantizmin yoğun, tutkulu aşamasının sağlığa yararlı olduğuna dair hiçbir kanıt yok” diyor . “Aşık olan insanlar aynı anda harika ve acı çekici olduğunu söylüyor.” Bütün bu iniş ve çıkışlar stres kaynağı olabilir.

Berrak sağlık yararları elde etmek için daha sakin, daha istikrarlı bir aşk alır. Reis, WebMD’ye verdiği demeçte, ” Tatmin edici, uzun vadeli ilişkilere katılan insanların çok çeşitli sağlık önlemlerine göre daha iyi olduklarını gösteren çok güzel deliller var ” dedi.

Bu alandaki araştırmaların çoğunun evlilik üzerine yoğunlaştığı ancak Reis, birçok ortağın diğer yakın ilişkilere (örneğin bir eş, ebeveyni veya arkadaşı) uzandığına inanıyor. Anahtar, “başkalarına bağlı hissetmek, başkaları tarafından saygın ve değerli hissetmek ve aidiyet duygusu hissetmektir” diyor. Aşkın ve sağlığın bağlantılı olarak 10 araştırma yolu vardır:

1. Daha Az Doktor Ziyaretleri

Sağlık ve İnsan Hakları Departmanı, evlilik ve sağlık üzerine yapılan bir ödül tazminatını gözden geçirdi. Raporun en çarpıcı bulgularından biri evli insanların doktor ziyaretleri ve hastanede kalış sürelerinin kısaltılmış olmasıdır.

Reis, “Sevgi dolu ilişkilerin neden sağlık için iyi olduğunu kimse bilmiyor” diyor. “Bunun en iyi mantığı, insanoğlunun evrim tarafından yakından örülmüş sosyal gruplarda yaşamak için hazırlanmış olmasıdır. Bu gerçekleşmediğinde, biyolojik sistemler boğuluyor. ”

Bir başka teori, iyi ilişkiler içinde olan insanların kendilerine daha iyi baktıklarıdır. Eşiniz ağız hijyeninizde dürüst olmanızı sağlayabilir. En iyi arkadaşınız sizi daha fazla tahıl yemeye motive edebilir. Zamanla bu iyi alışkanlıklar daha az hastalığa dönüşür.

2. Daha Az Depresyon

Sağlık ve İnsani Hizmetler raporuna göre, evlenmek ve evlenmek hem kadın hem de erkeklerde depresyonu azaltır . Reis, bu bulgu şaşırtıcı değil, çünkü sosyal izolasyon açıkça daha yüksek depresyon oranlarına bağlı . İlginç olan evlilik , özellikle genç yetişkinler arasında ağır içki içme ve uyuşturucu istismarının azalmasına katkıda bulunuyor.

3. Düşük Tansiyon

Mutlu bir evlilik tansiyonunuz için iyi . Davranışsal Tıp Yıllığı’ndaki bir çalışmanın sonucudur . Araştırmacılar mutlu bir şekilde evli insanların en iyi kan basıncına sahip olduğunu ve ardından da bekar bulduklarını keşfettiler. Umutsuzca evli katılımcılar en kötü durumu fark etti.

Reis, bu çalışmanın evliliğin sağlığı nasıl etkilediğinin hayati bir yönünü gösterdiğini belirtti. WebMD’ye, “Bu, evlilik kalitesidir ve bir fark yaratan evlilik gerçeği değil” diyor. Bu, diğer olumlu ilişkilerin de benzer yararlar gösterebileceği fikrini desteklemektedir. Aslında, güçlü bir sosyal ağa sahip bekarlar, mutlu evli insanlar kadar değil, aynı zamanda kan basıncı araştırmasında iyi sonuç aldı.

4. Daha Az Kaygı

Endişe söz konusu olduğunda , sevgi dolu, istikrarlı bir ilişki yeni romantizmden üstün. Stony Brook’daki New York Eyalet Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, aşktaki insanların beyinlerine bakmak için fonksiyonel MR (fMRI) taramaları kullandılar. Tutkulu yeni çiftleri, güçlü bağlı uzun vadeli çiftlerle karşılaştırdılar. Her iki grup da yoğun aşkla ilişkili beynin bir bölümünde aktivasyon gösterdi . Çalışmanın yazarlarından biri olan Arthur Arth, “Bu, dopamin ödül alanı, kokaine tepki gösteren veya çok para kazanan aynı alan ” diyor Arthur Aron. Fakat beynin diğer bölümlerinde iki grup arasında çarpıcı farklılıklar vardı . Uzun vadeli ilişkilerde “bağlanma ile ilişkili alanlarda aktivasyonunuz var … ve endişe yaratan bölgede daha az aktivasyon “. Araştırma, Sinir Bilimi Derneği’nin 2008 konferansında sunuldu.

5. Doğal Ağrı Kontrolü

FMRI çalışması, uzun vadeli çiftler için başka bir büyük dikte ortaya koyuyor – beyinde ağrıyı kontrol altında tutan daha fazla aktivasyon . Bir CDC raporu bu bulguyu tamamlıyor. 127.000 yetişkin üzerinde yapılan bir araştırmada, evli insanlar baş ağrıları ve bel ağrısı şikayetlerine daha az maruz kalmışlardır. Psikolojik Bilim’de yayınlanan küçük bir çalışma , entrikayı ekler. Araştırmacılar 16 evli kadınları elektrik çarpması tehlikesine maruz bıraktı. Kadınlar kocalarının elini tuttuğunda stresle ilişkili beyin bölgelerinde daha az tepki gösterdiler . Evliliğin mutluluğu, etki ne kadar büyüktür.

6. Daha İyi Stres Yönetimi

Aşk insanlara acıyla baş etmeye yardımcı oluyorsa, diğer stres türleri hakkında ne dersiniz ? Aron, sosyal destek ve stres yönetimi arasında bir bağ olduğunun kanıtı olduğunu söyledi . WebMD’ye “Strese maruz kaldıysanız ve sizi seven birini destekliyorsanız, daha iyi başa çıkabilirsiniz” dedi. Örneğin, işinizi kaybederseniz, bir ortak size destek olması durumunda, duygusal ve mali açıdan yardımcı olur.

7. Daha az soğuk algınlığı

Aşktan gelen ilişkilerin stres , endişe ve depresyonu azaltabileceğini gördük – bağışıklık sistemini daha da güçlendirecek bir gerçek. Carnegie Mellon Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, olumlu duygular sergileyen kişilerin soğuk algınlığı veya grip virüslerine maruz kaldıktan sonra hastalanma olasılığının düşük olduğunu buldu . Psikosomatik Tıp’da yayınlanan çalışma, mutsuz ve sakin olanları endişeli, düşmanca veya depresyondakilerle karşılaştırdı.

8. Daha Hızlı İyileşme

Olumlu bir ilişkinin gücü, et yaralarının daha hızlı iyileşmesini sağlayabilir. Ohio State Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki araştırmacılar evli çiftlerin blister yaralarını verdi . Yaralar birbirlerine karşı çok düşmanlık sergileyenlerle karşılaştırıldığında sıcak bir şekilde etkileşime giren eşlerde neredeyse iki kat daha hızlı iyileşti. Çalışma, Genel Psikiyatri Arşivi’nde yayınlandı.

9. Daha Uzun Ömür

Artan bir araştırma grubu, evli kişilerin daha uzun yaşadığını gösteriyor. En büyük çalışmalardan biri 1990’lı yıllarda sekiz yıllık dönemde evliliğin mortaliteye olan etkisini inceliyor. Araştırmacılar, Ulusal Sağlık Görüşme Anketi’nden elde edilen verileri kullanarak, hiç evli olmayan insanların evli olanlardan% 58 daha fazla ölmüş olduğunu tespit ettiler. Aron, WebMD evliliğinin daha çok “karşılıklı pratik destek, mali yararlar ve destek sağlayan çocuklar” ile daha uzun ömürlü olmasını sağladığını söylüyor .

Fakat Reis duygusal bir açıklama yapıyor. Evlilik, tecrit hissi uyandırarak ölümüne karşı korur. “Yalnızlık, tüm nedenlere bağlı ölümle ilişkilidir – herhangi bir nedenle ölmek” diyor. Başka bir deyişle, evli insanlar daha uzun yaşar; çünkü sevilmiş ve bağlı olduklarını hissederler.

10. Mutlu Yaşam

Aşkın en büyük faydalarından birinin sevinci olduğu açıktır. Ancak araştırma, bu bağlantının ne kadar güçlü olabileceğini ortaya koymaya başladı. Journal of Family Psychology’de yapılan bir çalışmada mutluluk aile içi ilişkilerin kalitesine gelir düzeyinden daha çok bağlı olduğunun göstergesidir. Ve bu yüzden, en azından bir şekilde, aşkın gücünün paranın gücünü arttırdığına dair bilimsel kanıtlara sahibiz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış Eros Geciktirici Krem Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış © 2018
Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış Geciktirici Krem, Eros Geciktirici, Eros Krem Resmi Satış